Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Як повідомлялося раніше, в 2010 році на фінансування заходів з підвищення енергоефективності було передбачено 910 мільйонів бюджетних коштів (500 мільйонів бюджетних коштів, 310 мільйонів коштів ЄС та 100 мільйонів коштів від продажу квот на викиди парникових газів). Разом з тим, за словами керівника Державного агентства з енергоефективності та енергозабезпечення Миколи Пашкевича, які наводяться на офіційному сайті, в минулому році на реалізацію програм з енергоефективності із спецфонду бюджету було виділено 500 мільйонів гривень, з яких витрачено лише 37% (близько 185 мільйонів).

Микола Пашкевич
Микола Пашкевич

Зокрема, фінансування будівництва і реконструкції електричних мереж, пристанційних вузлів і підстанцій для приєднання об’єктів, що виробляють електроенергію з поновлюваних джерел енергії в Криму і Одеській області, виконано, за оперативними даними, на 98,2% (з 150 млн грн. витрачено 147,3 млн грн.).

Проєкт впровадження технологій, що передбачають використання теплових насосів, електричного теплоакумуляційного обігріву і гарячого водопостачання на підприємствах комунальної форми власності та бюджетних установ, профінансовано на 11,7% (з 210,5 млн грн. витрачено, за оперативними даними, 24,6 млн грн.).

На проведення санації будівель центральних органів виконавчої влади в 2010 році витрачено 9,3% від запланованого – 13 млн грн. бюджетних коштів.

Всього було реалізовано близько 2930 енергозбережних заходів, відповідно до яких в 2011 році очікувана економія складе близько 4,6 млн. тонн умовного палива.

Низьку частку освоєння коштів Микола Пашкевич пояснює складними процесами бюджетування. Зокрема, він нагадав, що бюджет 2010 року було прийнято дуже пізно, і доки були розроблені порядки використання коштів і проведено тендерні процедури, частину коштів довелося повертати до бюджету. У 2011 році бюджет прийнято вчасно, але у зв’язку з тим, що агентство знаходиться на етапі реформування, пан Пашкевич очікує, що перехідний період знову буде затягнуто як мінімум місяців на п’ять, але разом з тим планує, що бюджет 2011 року буде виконано на 100%.

У 2011 році Держбюджетом передбачено виділення 600 млн грн. Нагадаємо, що відповідно до прийнятої в березні минулого року Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015 рр. у 2011 році планувалося виділення з Державного бюджету на заходи з підвищення енергоефективності 5,38 мільярдів гривень. Всього ж планувалося залучити більше 37 мільярдів гривень.

Планові обсяги фінансування державної програми з підвищення енергоефективності
Прогнозовані обсяги та джерела фінансування державної програми з підвищення енергоефективності

Таким чином, в 2010 році було освоєно близько 20% прогнозованого обсягу фінансування державної програми з енергоефективності, а в 2011 році, навіть за умови повного фінансування, прогнозні обсяги фінансування будуть виконані лише на 11%.

[adsense size=’2′]

Зокрема, на санацію будівель центральних органів виконавчої влади в бюджеті 2011 року планується витратити 60 млн грн. проти 139 млн грн. в 2010 році. На впровадження технологій з використанням теплових насосів, електричного теплоакумуляційного обігріву і гарячого водопостачання підприємств комунальної форми власності та бюджетних установ – 130 млн грн. проти 210,5 млн грн. минулого року. На впровадження когенераційний технологій у комунальній енергетиці 2011 року передбачено 30 млн грн. В рамках реалізації таких проєктів чиновники сподіваються на залучення 4 гривень приватних інвестицій на кожну гривню витрачених бюджетних коштів.

На будівництво і реконструкцію електричних мереж, пристанційних вузлів і підстанцій для приєднання об’єктів, що виробляють електроенергію з поновлюваних джерел енергії в Автономній Республіці Крим і Одеській області, 2011 року передбачаємо 317,0 млн грн проти 150 млн грн 2010 року. В цьому випадку на 1 грн вкладень з держбюджету очікують не менше 10 грн інвестиційних коштів.

Проведення модернізації об’єктів комунального господарства, у тому числі переведення котельних, що обслуговують об’єкти соціальної сфери, використання відновлюваних джерел енергії планується профінансувати на 60,1 млн грн.

Крім того, в Державному агентстві з енергоефективності та енергозабезпечення розраховують на кошти з фонду підтримки Євросоюзу. Ці кошти – 310 млн грн. –мали надійти ще в 2010 році, проте у зв’язку з тим, що рішення про виділення цієї суми було прийнято досить пізно, вони не надійшли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *