Головна | Зміна клімату

Росія наздоганяє Україну за випуском одиниць скорочень викидів

7 Травня 2012


Російська Федерація в період із 6 квітня до 5 травня 2012 року ввела в обіг більше 22 мільйонів одиниць скорочень викидів в рамках реалізації проектів спільного впровадження відповідно до положень Кіотського протоколу.

Загалом же, Росією станом на 5 травня 2012 року було введено в обіг 58 587 350 одиниць скорочень викидів, тоді як Україною станом на 31 березня 2012 року було введено в обіг 63,6 мільйонів одиниць скорочень викидів. Більш актуальних даних Український реєстр вуглецевих одиниць не надає.

В порівнянні із минулим роком Україна значно скоротила обсяги випуску одиниць скорочень викидів, що пов’язано із тривалим призупиненням дії механізмів Кіотського протоколу для України через недоліки національної системи обліку викидів парникових газів та затримками із погодженням проектів спільного впровадження. В 2012 році за даними сайту Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату в Україні було зареєстровано лише 6 проектів спільного впровадження, тоді як в 2011 році – 49.

Затримка із реалізацією та погодженням проектів спільного впровадження може мати негативні наслідки для українських підприємств. Із збільшенням випуску одиниць скорочень викидів ціна на вуглецеві одиниці може продовжувати знижуватися, що призведе до зменшення залучених інвестицій.

4380 переглядів