Головна | Держава

Схвалено ряд проектів в рамках схеми зелених інвестицій

15 Жовтня 2010


Нацекоінвестагентству рекомендовано схвалити проект цільових екологічних (зелених) інвестицій «Будівництво очисних споруд по очищенню шахтної води шахти ім.П.Л. Войкова, м. Свердловськ Луганської області». Таке рішення одноголосно ухвалила Міжвідомча робоча група (МРГ) з розгляду та схвалення проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій та пропозицій щодо здійснення заходів, пов’язаних з реалізацією таких проектів і виконанням зобов’язань сторін Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Чергове засідання МРГ відбулося під головуванням Першого заступника голови Нацекоінвестагентства Івана Варги у середу, 13 жовтня.

Мета вказаного проекту – очищення води, що відкачується із колишньої шахти ім. Войкова, та підготовка її до відповідності санітарним вимогам, як питної. Очищення передбачає впровадження японської баромембранної технології. Як повідомляла Зелена Хвиля, саме Японія є найбільши покупцем одиниць встановленої кількості (квоти на викиди парникових газів) в України.

Очікувані щорічні скорочення забруднюючих речовин за цим проектом:

  • викиди забруднюючих речовин до впровадження проекту – 6 340 тис. м. куб/ рік забрудненої води, у тому числі валовий скид солей – 10 800 т/рік;
  • викиди забруднюючих речовин після впровадження проекту – 1450 тис. м. куб/рік забрудненої води, у тому числі валовий скид солей – 3325 т/рік.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України розпорядженням від 12 серпня 2009 року № 1048-р “Питання забезпечення питного водопостачання м. Свердловська Луганської області” ухвалив рішення про підтримку проектної пропозиції Мінвуглепрому щодо будівництва споруд з очищення шахтної води з метою забезпечення питного водопостачання. Нацекоінвестагенству і Мінвуглепрому надане доручення забезпечити реалізацію проекту.

Шахтні води під напором насосів шахтного водозливу з свердловини №116 по трубопроводам поступають у два резервуари ємкістю 1000 м/куб з метою регулювання води яка відкачується з підземних виробіток на поверхню. Надалі вода подається на станцію очистки до 4-х установок ультрафільтрації. Очищена від звішених часток вода направляється на тонку очистку. Установка зворотного осмосу знесолює воду в кількості 200 м.куб/ год, яка надходить до резервуарів чистої води. Після знесолення до води додається гіпрохлоріт натрію для знезараження води. Фільтрована та знесолена вода після знезараження змішується з запасом чистої води та доводиться до вимог питної.

Мембранна установка для очищення шахтної води за японською технологією передбачає вихід питної води – 8000 м. куб на добу, пониження мінералізації – з 4800 мг/л до 300 мг/л. Заявником проекту є Міністерство вугільної промисловості України, розробником – ДВАТ “Луганськдіпрошахт”.

Крім того, Нацекоінвестагентству рекомендовано схвалити 6 проектів на Сумщині щодо переведення котельних з природного газу на альтернативні види палива, зокрема – відходи деревини, брикети та гранули з рослинної сировини.

Також на засіданні МРГ прийнято рішення щодо переліку проектів за програмою теплової санації будівель (Івано-Франківська та Волинська області). Розглянуто та схвалено 97 таких проектів.

Як повідомлялося, нещодавно було прийнято порядок використання коштів, отриманих державою від продажу квот на викиди парникових газів та погоджено механізми контролю їх використання із японською стороною.

3911 переглядів