Головна | Держава

Відновна енергетика та проблема відходів серед національних пріоритетів

30 Серпня 2010


25 серпня на засіданні Комітету економічних реформ при Президенті України були представлені 10 пріоритетних національних проектів. У вступному слові Глава держави нагадав, що на попередньому засіданні було затверджено Програму економічних реформ, яка окреслює стратегію перетворень у країні. «Ми затвердили плани-графіки реалізації реформ, що передбачають створення нової законодавчої бази, нормативних актів, необхідних для реформування економіки країни», – сказав В. Янукович. Сьогодні, переконаний Президент, потрібно сконцентруватися на реалізації проектів, що можуть якісно змінити обличчя України, відкриють для неї нову перспективу, матимуть вирішальне значення для економічної безпеки та гуманітарного розвитку. «Ці проекти отримають статус національних, і кожен буде доведений до успішного завершення», – підкреслив Віктор Янукович.

Серед проектів в енергетичній галузі відзначено проекти із будівництва сонячних та вітрових електростанцій в Криму та Запорізькій області. Також до національних проектів віднесено проекти “Чисте місто”, який передбачає модернізацію звалищ та будівництво сміттєпереробних комплексів, а також проект “Якісна вода”, ціллю якого є забезпечення громадян чистою питною водою.

Майже всі національні проекти орієнтовані на залучення приватних інвесторів, а роль держави полягатиме в створенні сприятливих умов для ведення бізнесу та залучення інвестицій, наданні державних гарантій, а також фінансуванні розробки попередніх техніко-економічних обгрунтувань.

Віктор Янукович наголосив, що під час реалізації національних проектів мають бути продемонстровані кращі практичні результати роботи з внутрішніми та зовнішніми інвесторами. «Очікую практичної демонстрації того, що працювати інвестору в Україні стало простіше, що держава вкладає реальний зміст у слово «партнер» для інвестора», – підкреслив Президент. «Взаємодія з міжнародними організаціями, іноземними інвесторами, донорами, приватними партнерами – це буде наша постійна робота», – сказав В.Янукович. Відтак необхідні організаційні зміни будуть зроблені як у рамках Комітету з економічних реформ, так і в рамках роботи Уряду.

За інформацією видання “Коммерсант”, найбільш затратним є проект із розвитку відновної енеогетики під назвою  “Енергія природи”: для будівництва вітрових електростанцій потужністю 2000 МВт необхідно буде залучити близько 3 мільярдів євро. Проект має окупитися через 7 років при виробництві 26,8 мільярдів КВт-год в рік. Вартість реалізації проекту “Якісна вода” оцінюється в розмірі 3,7 млрд. грн., а вартість проекту “Чисте місто” – 4,83 млрд. грн.

Більшість із оголошених проектів не є новими і анонсувалися колишніми урядами країни, однак так і не перейшли на стадію практичної реалізації.

3595 переглядів