Головна | Зміна клімату

Росія наздоганяє Україну за випуском одиниць скорочень викидів

7 Травня 2012 Друк


Російська Федерація в період із 6 квітня до 5 травня 2012 року ввела в обіг більше 22 мільйонів одиниць скорочень викидів в рамках реалізації проектів спільного впровадження відповідно до положень Кіотського протоколу.

Загалом же, Росією станом на 5 травня 2012 року було введено в обіг 58 587 350 одиниць скорочень викидів, тоді як Україною станом на 31 березня 2012 року було введено в обіг 63,6 мільйонів одиниць скорочень викидів. Більш актуальних даних Український реєстр вуглецевих одиниць не надає.

В порівнянні із минулим роком Україна значно скоротила обсяги випуску одиниць скорочень викидів, що пов’язано із тривалим призупиненням дії механізмів Кіотського протоколу для України через недоліки національної системи обліку викидів парникових газів та затримками із погодженням проектів спільного впровадження. В 2012 році за даними сайту Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату в Україні було зареєстровано лише 6 проектів спільного впровадження, тоді як в 2011 році – 49.

Затримка із реалізацією та погодженням проектів спільного впровадження може мати негативні наслідки для українських підприємств. Із збільшенням випуску одиниць скорочень викидів ціна на вуглецеві одиниці може продовжувати знижуватися, що призведе до зменшення залучених інвестицій.

1670 переглядів
 • Вивела і обвалила ринок, який і так переживає не найкращі свої часи.

 • Oleksii Khabatiuk

  Теза «…цю нішу, найбільш вірогідно, займе Росія, що останнім часом активно використовує «вікно можливостей» (http://ecoinvest.com.ua/uk/content/nishu-ukrayini-u-zaluchenni-investiciy-v-energoefektivnist-cherez-mehanizm-kiotskogo) активно реалізується на практиці.
  А що ж Україна? Топчеться на місці. 30 квітня пройшло і, як і чекали, ціна на EUA впала майже на 1 євро.

 • Oleksii Khabatiuk

  Але причина  зменшення темпів випуску одиниць в 2012 не в призупинені дії механізмів. Після відновлення вже пройшло рівно 2 місяці. І всі залишки/накопичення можна було вивести.
  До речі, в 2011 році призупинка була на 2,5 місяці, як в 2012 – рівно на тих же 2,5 місяці.

  • Згоден, ключовою, безперечно, є позиція та діяльність регулятора.

 • ого-го

  Шановні! Все дуже просто і очевидно: нові очільники органу-регулятора, як слухняні виконавці своїх ставлеників, вишуковують всі ймовірні можливості (за будь-якого стану “використання” чинного правового поля) наповнення певних бюджетів для певних цілей. Бюджетів – не державних…