Головна | Держава

До 2030 року частка електроенергії з відновлюваних джерел не перевищить 5%

5 Квітня 2012 Друк


Незважаючи на гучні заяви про розвиток відновлюваної енергетики та зростання частки електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, до 30% до 2030 року, відповідно до проекту оновленої Енергетичної стратегії України, що нині розробляється, передбачається, що частка електроенергії з відновлюваних джерел не перевищить 5%.

Директор Департаменту стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Микити Константинов, слова якого цитує “Укрінформ”, на Міжнародній конференції «Український ядерний Форум-2012: плани та перспективи розвитку атомно-енергетичної галузі» заявив, що  встановлена потужність нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії збільшиться до 9%, що становить близько 6 ГВт. Зокрема, за його словами, потужність вітрових електростанцій складатиме 3,5 ГВт, потужність сонячних електростанцій – 2 ГВт, а малих ГЕС – до 0,6 ГВт.

При цьому передбачається, що обсяги виробництва електроенергії з нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії зростуть до 13,2 млрд. кВт-год на рік, у тому числі за рахунок вітру – до 8 млрд. кВт-год, сонця та води – до 2,6 млрд. кВт-год.

Разом з тим, споживання електроенергії за базовим сценарієм проекту оновленої Енергетичної стратегії зросте в Україні до 2030 року до 280 млрд. кВт-год на рік. Таким чином, частка відновлюваних джерел енергії складе трохи менше 5%.

Нагадаємо, що нині частка відновлюваної енергетики в загальному енергобалансі країни становить лише 0,17%.

876 переглядів