Головна | Бізнес

МФК та Ерсте Банк кредитують проекти з підвищення енергоефективності

19 Вересня 2011 Друк


В квітні 2011 року Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC), член Групи Світового Банку, та АТ «Ерсте Банк» оголосили про початок спільної програми, метою якої є створення в Україні експертизи для фінансування енергоефективних проектів. В рамках даної ініціативи IFC надаватиме консультаційну експертизу, а Ерсте Банк спеціально розроблені продукти для фінансування українських підприємств, що впроваджують енергоефективні технології. Розвиток стабільного ринку енергетики є глобальним пріоритетом, а підтримка впровадження енергоефективних проектів займає центральну позицію в стратегії IFC щодо протистояння зміни клімату.

«Фінансування проектів, що мають позитивний вплив на економічне середовище – це глобальна стратегія Ерсте Банку, і більшість банків Erste Group, успішно реалізовують такі проекти на ринках Центральної та Східної Європи. Енергоефективність безсумнівно є багатообіцяючим ринком в Україні. З підтримкою IFC та досвідом Erste Group ми готові сприяти українським компаніям у впровадженні енергоефективних технологій, надаючи їм фінансування та консультаційну допомогу», – сказав Павел Цетковський, голова правління Ерсте Банку.

В рамках даного проекту Ерсте Банк надає кредити на реалізацію проектів енергоефективності. Термін кредитування складає до 5 років, а мінімальна сума – 250 000 гривень. Об’єм кредиту може покривати 100% обсягу інвестицій, спрямованих на впровадження енергоефективних технологій. Придбане обладнання може бути заставою кредиту. Фінансування здійснюється в гривні, доларах США та євро (для компаній з достатнім рівнем дохідності у відповідній іноземній валюті). Відсоткові стави залежатимуть від ситуації на ринку, а також фінансового стану компанії та терміну окупності проекту, і наразі становлять від 16% до 18% річних в гривні.

Програма включає фінансування проектів з використання відновлюваних джерел енергії. Банк готовий фінансувати і консультувати клієнтів в реалізації таких проектів, більше того до більш масштабних проектів залучати спеціалістів Erste Group. При цьому, для фінансування проектів відновлювальної енергії важливо, аби підприємець був готовим також вкладати власний капітал в реалізацію проекту. Перевага при прийнятті рішення про фінансування надається перевіреним технологіям та виробництвам, що можуть підпадати під поняття «зеленого» тарифу.

«Підписуючи дану угоду, Ерсте Банк, один з найбільш надійних банків України, підтверджує суттєвий потенціал інвестицій в енергоефективність. Ми надаватимемо банку та його клієнтам консультаційну допомогу задля збільшення ефективності інвестицій в проекти енергоефективності. Досвід IFC на сусідніх ринках демонструє, що такі інвестиції мають високі економічні показники повернення, оскільки вони сприяють посиленню конкурентоспроможності», – додала Олена Волошина, курівник діяльності IFC в Україні.

Програма кредитування вже викликала інтерес серед підприємців, адже багато з них встигли відчути вплив подорожчання природного газу на свій бізнес. Наразі Ерсте Банк розглядає ряд заявок і на фінансування переобладнання виробництва із впровадженням енергоефективних технологій, і на реалізацію кількох проектів альтернативної енергетики.

Серед перешкод, які можуть затягувати реалізацію проектів, спеціалісти банка відзначають необхідність витрати тривалого часу на підготовку проектної документації та неготовність підприємців до інвестицій в свій бізнес через відсутність впевненості в майбутньому. Тим не менш, за словами Максима Бевза, головного аналітика з енергозберігаючих проектів АТ “Ерсте Банк”, якщо підприємство готове до інвестицій і вони є виправданими ситуацією на ринку, а також бізнес позичальника має стабільні показники і не є закредитованим, то перешкод в отриманні фінансування немає.

Що стосується проектів відновлюваної енергії важливо, аби позичальник розумів цей бізнес, мав чітку стратегію його розвитку, а також був готовим в нього інвестувати разом з банком.

МВК та Ерсте Банк кредитують проекти з підвищення енергоефективності

МФК та Ерсте Банк кредитують проекти з підвищення енергоефективності

1020 переглядів