Головна | Біорізноманіття

Законопроект про полювання в заповідниках пропонують відхилити вдруге

4 Лютого 2011 Друк


2 лютого 2011 року відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної ради України. На ньому розглядався законопроект номер 7421 депутатів Рибакова, Каплієнко, Задирко, Комара і Камчатного про полювання в заповідниках. За інформацією директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, Комітет рекомендував Верховній Раді відхилити даний законопроект. Нагадаємо, в минулому році схожий законопроект було відкликано з розгляду.

Першим на засіданні виступив член комітету Р. Марутовський. Він розкритикував законопроект та сказав про протести 230 екологічних та зоозахисних організацій із 5 країн СНД, протестах херсонських депутатів та зачитав проект рішення комітету – не підтримати законопроект. На захист законопроекту виступили представник Держкомлісгоспу України пан М. Мироненко, заступник міністра Мінприроди, пан М. Томахін, та один із авторів законопроекту – депутат Каплієнко.

Тим не менш, різка й аргументована критика законопроекту Володимиром Борейком та підтримка його заступником керівника комітету, народного депутата І. Зайця, переконали депутатів проголосувати за резолюцію рекомендувати Верховній Раді законопроект відхилити.

Володимир Борейко висловив вдячність всім, хто виступав проти законопроекту та допомагав доносити аргументи природоохоронців до громадськості. Однак, наголосив, що основна боротьба ще попереду, і доля законопроекту буде вирішуватися у залі Верховної Ради.

Нагадаємо, що представники громадськості нещодавно відзначили негативні зміни в державній політиці щодо розвитку заповідних територій, що спостерігаються останнім часом.

747 переглядів