Головна | Держава

Депутати пропонують визначити коефіцієнт зеленого тарифу для біогазу

31 Січня 2011 Друк


Сьогодні на розгляд Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ВРУ було передано законопроект №8028 народного депутата України, Олександра Горошкевича, яким пропонується визначити величину зеленого тарифу для електроенергії, виробленої з біогазу.

Депутати пропонують визначити коефіцієнт зеленого тарифу для біогазу

Депутати пропонують визначити коефіцієнт зеленого тарифу для біогазу

Нагадаємо, що відповідно до роз’яснень Національної комісії регулювання електроенергетики, виробники електроенергії з біогазу і нині мають право на зелений тариф, але розмір такого тарифу визначається в кожному конкретному випадку на базі собівартості виробництва, експлуатаційних витрат та певного рівня рентабельності. Тим не менш, досі жодного із виробників електроенергії з біогазу не має у переліку організацій, які реалізують електроенергію за зеленим тарифом.

Законопроектом №8028 пропонується змінити законодавче визначення біомаси: біомасою є біологічна речовина рослинного або тваринного походження, яка є джерелом отримання енергії. Нині ж, до біомаси відноситься лише речовина рослинного походження.

Як і для інших типів відновлюваної енергії, величину «зеленого» тарифу для суб’єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з біогазу, отриманого при спалюванні чи бродінні біомаси рослинного або тваринного походження, та біогазу, отриманого з сміттєзвалищ або з шламів каналізаційних стоків, пропонується встановити на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року, помноженого на відповідний коефіцієнт «зеленого» тарифу. Коефіцієнт “зеленого” тарифу для електроенергії, виробленої з біогазу, отриманого при спалюванні чи бродінні біомаси рослинного або тваринного походження пропонується встановити на рівні 2,3, а для електроенергії, виробленої з біогазу, отриманого з сміттєзвалищ або шламів каналізаційних стоків – на рівні 2,5.

Крім того, ще одним можливим нововведенням є запровадження зеленого тарифу для виробників, які використовують відновлювані джерела енергії поруч із традиційними типами палива. Як зазначається в законопроекті, у разі виробництва електричної енергії суб‘єктами господарювання на об‘єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела з частковим використанням традиційних джерел енергії, «зелений» тариф встановлюватиметься на обсяг електричної енергії, яка вироблена з використанням лише альтернативних джерел енергії. При цьому частка використання альтернативних джерел має становити не менш, як 50 відсотків від щомісячного обсягу енергії, виробленого на об‘єктах, на яких є таке спільне використання.

Кошти, отримані суб‘єктом господарювання, який виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії відповідно до затвердженого «зеленого» тарифу після врахування експлуатаційних витрат виробництва, сплати всіх податків та зборів мають спрямовуватися на повернення вкладених коштів на новозбудований об‘єкт альтернативної енергетики та/або подальший розвиток альтернативної енергетики.

849 переглядів