Головна | Держава

Міністерство охорони навколишнього середовища реорганізовано

10 Грудня 2010 Друк


Президент України своїм указом № 1085/2010 реорганізував систему центральної виконавчої влади, утворивши ряд нових установ та ліквідувавши деякі існуючі.

Зокрема, було реорганізовано Міністерство охорони навколишнього природного середовища України та створено на його основі Міністерство екології та природних ресурсів України, Державну екологічну інспекцію України та Державну службу геології та надр України.

Міністром екології та природних ресурсів призначено Злочевського Миколу Владиславовича, який очолював Міністерство охорони навколишнього природного середовища.

В наказі відзначається, що міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками органів, які реорганізуються. В процесі ліквідації, реорганізації центральних органів виконавчої влади  має відбутися скорочення чисельності державних службовців, які працюють у центральних органах виконавчої влади, не менше, ніж на 30 відсотків. Положення про новостворені органи центральної виконавчої влади мають бути розроблені протягом найближчих двох місяців.

Було створено й ряд інших установ, які мають відношення до природних ресурсів та охорони довкілля:

 • Державне агентство водних ресурсів України, реорганізувавши Державний комітет України по водному господарству;
 • Державне агентство екологічних інвестицій України, реорганізувавши Національне агентство екологічних інвестицій України;
 • Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, реорганізувавши Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів;
 • Державне агентство земельних ресурсів України, реорганізувавши Державний комітет України із земельних ресурсів;
 • Державне агентство лісових ресурсів України, реорганізувавши Державний комітет лісового господарства України;
 • Державне агентство рибного господарства України, реорганізувавши Державний комітет рибного господарства України;
 • Державне агентство України з управління зоною відчуження.

Віктор Янукович також звільнив з посади міністра Кабінету Міністрів Анатолія Толстоухова, який представляє Україну на кліматичній конференції в Канкуні.

Анатолій Толстоухов

Анатолій Толстоухов на вікдритті зустрічі міністрів у Канкуні. Фото Христини Рудницької.

[adsense size=’1′]

1366 переглядів
 • Yuliya Makliuk

  створено Державне агентство екологічних інвестицій України, реорганізувавши Національне агентство екологічних інвестицій України.
  а десь описано, яка різниця?

  • kolia

   Думаю, що це просто зміна назви, аби все відповідало загальній структурі новій органів влади.