Головна | Зміна клімату

COP16: На кліматичних переговорах в Канкуні розпочалася зустріч міністрів

8 Грудня 2010 Друк


COP16: На кліматичних переговорах в Канкуні розпочалася зустріч міністрів

COP16: На кліматичних переговорах в Канкуні розпочалася зустріч міністрів

У вівторок, 7 грудня, пізно ввечері за київським часом у Канкуні розпочалася друга частина міжнародних кліматичних переговорів, в якій візьмуть участь міністри багатьох країн світу, що намагатимуться досягти компромісу щодо багатьох суперечливих питань: продовження дії Кіотського протоколу на другий період зобов’язань після 2012 року, фінансування заходів із боротьби зі зміною клімату та адаптації до наслідків таких змін в країнах, що розвиваються, рівнів зобов’язань зі скорочень викидів парникових газів для різних країн та прозорості контролю за виконанням цих зобов’язань та ін.

Урочиста церемонія відкриття другої частини кліматичної конференції розпочалася виставою, під час якої з вуст індіанців Майя пролунав заклик допомогти нашій рідній планеті Земля.

Крістіана Фігуерес, виконавчий секретар Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, звернулася до гостей та делегатів конференції із привітанням та закликала до продуктивної роботи протягом наступних кількох днів переговорів. За її словами, вже нині, Тувалу, Мальдіви та інші острівні країни шукають шляхи для відселення всього свого народу через зростаючий рівень океану внаслідок кліматичних змін. Повені в Пакистані, лісові пожежі в Росії та інші надзвичайні природні явища – це крик для пробудження. І питання в тому, чи прокинувся світ!? Відповідь на це питання, на думку Крістіани Фігуерес, має бути знайдена саме в Канкуні.

Успіх переговорів вимагає, аби країни поставили загальні інтереси та турботу про майбутні покоління вище короткострокових національних інтересів. “Думайте про нашу спільну планету та запропонуйте компроміс першими”, – закликала делегатів Крістіана Фігуерес.

На церемонію відкриття прибув і Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй, Бан Кі Мун, який заявив, що кліматичні переговори в Канкуні мають стати проривом у пошуку довгострокових відповідей на проблему зміни клімату. “Чим довше ми будемо зволікати, тим більше ми заплатимо: заплатимо фінансами, екологічними проблемами та людськими життями”, – сказав Генеральний Секретар ООН.

Виступ Генерального серетаря ООН, Пан Кі Мун, на кліматичній конференці

Виступ Генерального серетаря ООН, Бан Кі-муна, на кліматичній конференції. Фото @cop16

Конференція продовжилася зверненнями до делегатів президента Мексики та представників інших країн. Президенти острівних держав вкотре звернули увагу світової громадськості, що від результатів кліматичних переговорів залежить існування їхніх країн та їх народів. Вони закликали світ почути їх крик про допомогу та заклик до рішучих дій у боротьбі зі зміною клімату.

“Коли Ви просите нас про компроміс, Ви запитуєте, скільки островів ми готові втратити”, – відзначив президент Науру, Маркус Стефен.

Прем’єр-міністр Ефіопії у своєму виступі зауважив, що країни Африки поряд із малими острівними державами першими постраждають від негативних наслідків зміни клімату, оскільки вже нині стоять перед ними. З огляду на це, він закликав вже в Канкуні досягти домовленостей щодо заходів боротьби зі зміною клімату, а також закликав якнайшвидше перейти до реального фінансування таких заходів, як це було домовлено в Копенгагені.

Від імені “Парасолькової групи”, до якої входить і Україна, виступив Міністр з питань клімату Австралії, Грег Комбет, який закликав відштовхуватися від існуючих домовленостей, зафіксованих у Копенгагені, та рухатися вперед у вирішенні всіх ключових питань, фокусуючи увагу на найбільш спірних. Серед питань, яким варто приділити увагу, пан Комбет відзначив питання статусу країн з перехідною економікою, який відстоює Україна, та питання ролі лісів у боротьбі зі зміною клімату, що неодноразово піднімалося Російською Федерацією.

674 переглядів