Головна | Екологічні проблеми

Тривають спроби незаконної забудови історико-культурного заповідника „Тустань“

11 Листопада 2010 Друк


Як повідомляє у своєму ЖЖ, народний депутат України Леся Оробець, тривають спроби знищення території пам’ятки археології національного значення – наскельного міста-фортеці Тустань, яка претендує на включення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ще влітку 2010 року місцевий бізнесмен (Щур М.П.) розпочав спорудження готельно-ресторанного комплексу під пам’яткою археології національного значення, порушуючи законодавство України.

Забудова на території Тустані

Забудова на території Тустані.

Тоді вдалося зупинити незаконні дії через звернення до Генеральної прокуратури, однак історія на цьому не закінчилася.

Директор історико-культурного заповідника “Тустань” знову звернувся до народного депутата України із проханням про правову допомогу. Адже 2 листопада стало відомо, що на галявині фестивалю “Ту Стань”, в межах охоронних зон пам’ятки, виконані земляні роботи щодо зміни русла потоку Воронового поблизу земельної ділянки площею 0,4093 га, яка розміщена в с. Урич., для виведення земельної ділянки за межі дії природоохоронного законодавства.

Русло річки змінили для незаконної забудови

Русло річки змінили для розвитку незаконної забудови

Леся Оробець надіслала звернення по цій справі Генеральному прокурору, заступнику Голови АП з гуманітарних питань і Голові Держархбудінспекції. “Переконана, що ми зупинимо цей вандалізм. Проте для відновлення розритих схилів знадобляться десятиріччя”, – пише народний депутат.

Нижче дивіться відео про “Тустань”.

1070 переглядів