Головна | Біорізноманіття

Законопроект про полювання в заповідниках відкликано

8 Листопада 2010 Друк


Автори скандального законопроекту: Леонід Клімов та Володимир Макеєнко

Автори скандального законопроекту: Леонід Клімов та Володимир Макеєнко. Фото сайту ВРУ

Як повідомляє сайт Київського еколого-культурного центру, законопроект 7288 від 22.10.2010 про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” (щодо дозволу мисливства в зоні антропогенних ландшафтів), який мав на меті дозвіл полювання на заповідних територіях, було відкликано одним із авторів, Володимиром Макеєнком.

Володимир Борейко, коментуючи цей крок, зазначив: “Одну атаку ми відбили. Однак, розслаблятися не варто – депутати-мисливці підуть на другий штурм.”

Нагадаємо, депутати з ПР, Володимир Макеєнко і Леонід Клімов, пропонували відмінити обмеження на полювання в одній з трьох зон біосферного заповідника – зоні антропогенних ландшафтів.

«Легалізація полювання на даній території дозволить понизити обсяг нелегального полювання і браконьєрства, а також стане одним з джерел поповнення бюджету органів влади відповідного відомства шляхом видачі ліцензій», – йшлося в пояснювальній записці до законопроекту.

Водночас, за інформацією Урядового порталу, в листопаді 2010 року на засіданні Колегії Міністерства охорони навколишнього природного середовища буде розглянуто проект Загальнодержавної програми розвитку заповідної справи до 2020 року.

За словами Миколи Злочевського, ключовим завданням Мінприроди у сфері заповідної справи є встановлення чітких меж існуючих заповідників і вирішення спірних земельних питань при створенні нових. «Межі в натурі визначені менше, ніж у половині територій загальнонаціональних парків і заповідників, що і створює простір для зловживань», – пояснив Міністр.

Міністерство також має намір розвивати рекреаційні і туристичні проекти в заповідниках і природних парках. «У більшості національних парків відсутні власні програми розвитку. Ми поставили завдання перед керівниками заповідних зон – розвивати рекреаційні і туристичні програми: проводити фестивалі, створювати літні табори. Всі наші об’єкти природно-заповідного фонду повинні збільшити доходи від туристичної і рекреаційної діяльності мінімум в два рази, залучаючи нових відвідувачів і надаючи додаткові сервісні послуги. Ми зробимо наші природоохоронні об’єкти впізнанними, у кожного в 2011 році з’явиться свій логотип, як у більшості європейських заповідників і парків», – повідомив Міністр.

Залишається сподіватися, що надання ліцензій на полювання на заповідних територіях не стане предметом для згаданих додаткових сервісних послуг.

Як відзначив Микола Злочевський, цього року завдяки Указам Президента заповідна територія України збільшилася на 225 тисяч гектарів: «Тепер природно-заповідний фонд України займає 5,7% території країни. Найближчим часом буде створений крупний міжнародний заповідник «Західне Полісся» на кордоні України, Польщі і Білорусії, а приблизно через півроку – українсько-польський заповідник «Розточчя».

989 переглядів
 • Я б взагалі заборонив полювання. Це тупо, ницо, гидко, аморально, підло ……(список продовжити). Не гідно людини. Так. Мисливці – це не люди. Це нелюди! Ніщо в природі не вбиває задля забави. Ну хіба що віруси ведуть себе за сценарієм, що випадає із законів природи.
  Якщо звернутися до Біблії: Ісус в своїх заповідях сказав “Не вбий!” Він не сказав не вбив людину, чи щось таке. Яка може бути двозначність?! І що церква осуджує це?
  Якщо комусь хочеться вбити когось – нехай збираються разом і мочать один одного. А не беззахисних тварин в оптичні приціли. Що слабо? Та ні. Легше ж бо кабанчика чи козу стрілити, відчути себе “справжнім мисливцем” ВАХ! А потім відрізати ще живому вухо та пожувати! Ну просто ням-ням.
  Люди – мисливці – це хворі люди яких слід лікувати.
  За давніх скрутних часів полювали щоб вижити. А сьогодні ми голодуємо? Той хто може собі купити рушницю, дозвіл – не може купити собі поїсти?
  І що наше суспільство? Ну… і опускаємо очі. «Так завжди було…», «треба давати вихід енергії… а то людей будуть вбивати…». Що з такими слід робити? Правильно! – лікувати. Енергію в мирне та русло направляти. «…Вбивати можна тільки на певних територіях, в певний час….законом встановлено…». Чи це не смішно? Нажаль ні! Це страшно! Тому що покривається законом і вважається нормальним.
  А хто в нас головні мисливці? Та відомо – влада всіх рівнів. Це бачите престижно!
  Люди! Опам’ятайтеся! Якщо ви закриваєте очі, вуха, рот – незабаром вас будуть теж стріляти. А яка різниця?! Це ж цікавіше на людей.
  Ще одне. Тисячу років тому степами України ходили леви та тури. Де вони? Спитаєте у мисливців – вони знають…..