Головна | Кожен з нас

Заощадження грошей та збереження природи у сфері опалення

14 Жовтня 2010 Друк


При опаленні можна найбільш економити!

Заощадження грошей та збереження природи у сфері опалення

Поради для економії тепла

Із всіх сфер нашого побуту саме при опаленні помешкання можна найбільше заощаджувати енергії та грошей. Чому? Тому що саме при опаленні споживається найбільша частина всієї енергії, яка використовується в домогосподарстві (біля 70%). При тому, часто ця енергія використовується надзвичайно марнотратливо. Відповідно, саме тут економія може бути особливо ефективною, без того щоб когось заморозити. Зависока кімнатна температура є не тільки нездорова і підвищує небезпеку простудних захворювань, але також спричиняє зайві затрати енергії та грошей, а відповідно і до додаткового негативного навантаження на природнє довкілля при спалюванні енергоносіїв.

Економимо інвестуючи!

Найбільший потенціал економії тепла та енергії полягає у санації житлових приміщень, зокрема у встановленні чи санації теплоізоляції зовнішніх стін, підлоги та стелі будівлі, а також заміні старих вікон на нові герметичні чи як мінімум їх утеплення.

Належна теплоізоляція будинку дозволяє знизити вдвічі, а то й втричі витрати на опалення! Зрозуміло, що рівно ж таким чином зменшується також продукування СО2 при спалюванні енергоносіїв в процесі опалення.

Інвестувавши сьогодні, завтра можна буде робити вагомі енергозаощадження.

Великі можливості економії енергії відкриває заміна застарілого котла у водяній ситемі опалення на новий із значно вищим ККД та заміна старих чавунних батарей на більш ефективні. Заміна котла є просто необхідною, якщо йому більше 15 років.

Заміна кафельних пічок на конвектори дозволяє витрачати на опалення удвічі менше газу.

Дивлячись делекоглядно, корисно привести в порядок будівлю, не тільки з екомічної сторони, але також з погляду комфорту та збереження власного здоров’я. Вікна, які погано зачиняються, –  це не лише пряма економічна втрата, але також причина протягів та можливої простуди.

Необхідно також зважати на те, що ціни на нафту, газ та струм будуть і надалі зростати, а це означає, що в даній сфері можна буде заощаджувати ще значно більше коштів сімейного бюджету!

Опалюймо житло правильно!

Вагомі заощадження енергії при опаленні не обов’язково вимагають великих фінансових інвестицій для технічного вдосконалення наших опалювальних систем чи окремих опалювальних приладів, але є можливими починаючи від найменшого, від елементарних знань та нашого бажання застосовувати їх на практиці.

Зокрема необхідно знати про те, що:

Кожен градус зменшення кімнатної температури економить біля 6% коштів затрачених на опалення, а відповідно кожен градус її підвищення коштує нам 6% збільшення енергетичних та фінансових витрат.

В цьому сенсі Федеральний екологічний уряд Німеччини рекомендує наступні оптимальні температури для житлових приміщень:

  • Для робочих кімнат у помешканні цілком достатньою є температура 20 °C.
  • В кухні – 18 °C
  • В спальні – 17 °C
  • В туалеті – 16 °C
3674 переглядів

Continue reading! Pages: 1 2 3