Головна | Держава

Україна та Японія домовилися про контроль використання коштів від продажу квот

17 Вересня 2010 Друк


За інформацією “Коммерсанта“, вчора Національне агентство екологічних інвестицій України (НАЕІ) повідомило про підписання шести договорів з японською Організацією із розробки нових енергетичних технологій (NEDO). Сторони внесли зміни в договір про купівлю вуглецевих одиниць, підписаний 18 березня 2009 року. Були скориговані терміни надання НАЕІ звітів про виконання проектів в рамках схеми зелених інвестицій, а також підписаний меморандум про взаєморозуміння, яким закріплені можливості пролонгації  спільної діяльності НАЕІ та NEDO в рамках “озеленення” інвестицій, затверджені принципи аудиту отримання і цільового використання коштів, отриманих від продажу державної вуглецевої квоти (одиниць встановленої кількості). Ці зміни необхідні для надання японським інвесторам додаткових гарантій щодо використання коштів на проекти зі зниження викидів парникових газів.

Нагадаємо, наприкінці липня Україна та Японія погодили подальший план роботи в рамках Кіотського протоколу. Тоді Сергій Орленко заявив про відновлення співпраці із японською стороною в рамках Кіотського протоколу, незважаючи на скандал із нецільовим використанням коштів. «Український Уряд завірив партнерів у безумовному виконанні своїх зобов’язань та 10 червня за результатами міжнародного аудиту підтверджено поновлення залишків коштів на рахунках Державного казначейства України. Узгоджено подальший план роботи», – наголосив Голова Нацагентства. Він додав, що  як наслідок – японська сторона підтвердила свою довіру до України, придбавши ще 15 млн. тонн квот на викиди парникових газів, кошти від яких вже надійшли в Україну 29 липня.

Крім того, Кабінет міністрів України постановою № 671 від 28 липня 2010 року затвердив “Порядок використання у 2010 році коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів (збільшення абсорбції) парникових газів, розвиток міжнародного співробітництва з питань зміни клімату”.

647 переглядів