Головна | Зміна клімату

Погодні умови в Росії та зміна клімату

11 Серпня 2010 Друк


Значне підвищення температури, яке спостерігається на території Росії, за словами керівника російського метеоорологічного центру, Олександра Фролова, є найбільшим за останнє тисячоліття. Високі температури стали причиною поширення катастрофічних пожеж і, як наслідок, збільшення забруднення повітря у 7-8 разів вище норми та зростання кількості смертей, а також поставили під загрозу урожай зернових на території Російської Федерації.

В окремих районах температури в липні на 7-9 градусів перевищували середні температури для даного періоду.

Відхилення температу від середніх для періоду.

Відхилення температу від середніх для періоду. Малюнок NOAA/ESRL” — Jeff Masters

Збитки, яких зазнала економіка РФ трохи більше ніж за місяць аномальної спеки і від спровокованих нею пожеж, за попередніми оцінками аналітиків HSBC і “Уралсибу”, можуть коштувати 1% зростання ВВП в 2010 році. В грошовому вираженні це близько $15 млрд.

Такі наслідки екстремальних погодніх умов вплинули на сприйняття проблеми зміни клімату російськими високопосадовцями. Наприкінці минулого року, коли саме проходила конференція зі зміни клімату у Копенгагені, Дмитро Мєдвєдєв зустрівся з членами Російської Академії наук, аби проконсультуватися щодо позиції Росії на кліматичних переговорах і запитав провідних російських науковців, чи справді такою страшною є загроза глобального потепління. У відповідь віце-президент РАН, Микола Лаверов, прочитав довгу наукову лекцію, з якої можна було зробити висновок, що світ очікує скоріше глобальне похолодання. Аналіз пробурених свердловин, за словами вченого, свідчить про те, що холодні та теплі періоди в історії планети чергуються. Нині спостерігається тепла епоха, але пік потепління пройшов 5000 років назад. З тих пір відбувається похолодання, але з “флуктуаціями потепління”. Одна з них, на думку Лаверова, й призвела до нинішньої паніки. В ході бесіди з вченими Дмитро Мєдвєдєв зазначив, що дискусія про скорочення викидів безумовно пов’язана з вуглеводнями, й Росія не повинна дозволити себе розвести навколо цього. На завершення Дмитро Мєдвєдє поділився власним висновком: “У всьому цьому я відчуваю присмак грошей, інакше цим би так наполегливо не займались”.

Минулого четверга Дмитро Мєдвєдєв виступав на зустрічі Ради Безпеки РФ, де обговорювалася проблема пожеж на території країни: “… наша країна не була свідком таких високих температур в минулі 50 чи навіть 100 років… Я хочу відзначити, що це, звичайно, є значним викликом для нашої країни, величезним викликом насправді. Але разом з тим, ми не одні постали перед такими труднощами, інші країни також мали подібні виклики і, незважаючи на труднощі, змогли справитися із ситуацією… Загалом, ми маємо винести уроки з того, що трапилося, з безпрецендентного підвищення температур, яке ми спостерігаємо цього літа. Ніхто з нас не може сказати, яким буде наступне літо. Прогнози сильно різняться. Кожен нині говорить про зміну клімату. На жаль, те, що відбувається зараз у наших центральнх регіонах, є доказом цих глобальних кліматичних змін, бо ніколи раніше в минулому ми не були свідками таких погодніх умов. Це значить, що ми маємо працювати по іншому, ми маємо змінити методи, якими користувалися у минулому.”

Читайте також про наслідки зміни клімату для України.

__________________________

Відео звернення Президента РФ, Дмитра Мєдвєдєва, про позицію країни щодо проблеми зміни клімату. Грудень 2009 року.

558 переглядів
  • змінило ставлення, або, як варіант, спосіб відволікти громадян, невдоволення яких зростає, від теми неефективної боротьби влади із пожежами