Головна | Кожен з нас

Дбай про довкілля за кермом. Порада для економії пального

13 Липня 2010 Друк


Поради для економії пального

Скільки можна економити?

Як економити пальне?Бензин і солярка будуть чим раз дорожчі. Як можна зменшити витрати власного гаманця і одночасно зробити добрий вклад для захисту довкілля можемо дізнатись на основі наступних порад. Мабуть мало хто знає, що маючи належне знання та бажання можна економити до 35-40% пального. Що для цього необхідно?

Вибір авта!

Економія палива залежить в першу чергу від нашого вибору свого майбутнього автомобіля. Марка, потужність та величина автомобіля суттєво визначають його майбутню енерговитраність.

10 найбільш економічних автомобілів, які продаються на українському ринку (2008 рік). За основу взято витрату палива в змішаному циклі.

Лідерами стали дві французькі машини Citroen C1 і Peugeot 107, які витрачають усього 4,6 літри в змішаному циклі руху і можуть розвивати швидкість до 157 км/г. Час розгону від нуля до 100 займає 14 секунд, а потужність двигуна становить 68 кінських сил.

На другому місці виявився автомобіль Kia Cee’d 1.6 CRDi VGT, що має дизельний двигун об’ємом 1,6 літра, витрачає 4,7 літри палива в змішаному циклі. Його максимальна швидкість становить 172 км/г, а динаміка розгону від нуля до 100 – 12 секунд.

Третє місце займає Skoda Fabia New із двигуном 1.4 TDi, що витрачає 4,8 л дизельногоого палива на 100 км шляху. Потужність двигуна – 80 л.с, максимальна швидкість – 163 км/г, а розганяти до 100 км/г вона здатна за 14,8 секунди.

Четверте місце займає Kia Picanto з витратою палива 4,9 л/100 км. Її бензиновий двигун об’ємом 1,1 л розвиває потужність 65 л.с. і здатний за 15 секунд розігнати маленьке авто до 100 км/г.

На п’ятому місці розташувалася Skoda Octavia A5 1.9 TDi. Двигун цього автомобіля розвиває потужність 105 л.с. і витрачає 5 л дизельного палива на 100 км шляху. Його максимальна швидкість становить 192 км/г, а розгін до 100 км/г відбувається за 11,8 секунди.

На шостому місці рейтингу перебуває представник китайського автопрому Chery QQ, що витрачає всього 5,2 літри палива. Максимальна швидкість, з якою здатний їхати автомобіль, – 130 км/г., а потужність двигуна – 68 л.с.

Сьоме місце – VolkswagenGolfPlus 1.9 TDi, мотор якого поглинає 5,4 літри дизельного палива на 100 км і видає потужність 105 л.с. Максимальна швидкість становить 183 км/г, а розгін до 100 км/г займе майже 12 секунд.

Audi A3 2.0 TDi розташувалася на восьмому місці. Її двигун витрачає 5,5 літра дизельного палива на 100 км. При цьому потужність авто -140 л.с. і розгін до 100 здійснюється всього 9,5 секунди. Максимальна швидкість – 207 км/г. На цій же сходинці розташувався Hyundai Getz, з об’ємом двигуна 1,1 л. Цей автомобіль розвиває 66 л.с. і споживає 5,5 л бензину. Розганяє Hyundai Getz до першої 100 за 15,6 секунди, а максимальна його швидкість – 154 км/г.

Дев’яте місце займає FIAT Panda. Із двигуном об’ємом 1,2 л це авто розвиває потужність 60 л.с. і витрачає 5,6 літра бензину на 100 км. Час розгону до 100 км/г – 14,0 сек, а максимальна швидкість – 155 км/г.

Заключне місце зайняв автомобіль Volvo C30 2.0 D, що витрачає 5,7 літра дизпалива на 100 км шляху. Двигун має потужність 136 л.с, розганяє до першої 100 за 9,4 секунди.

Обчислюйте витрати бензину

Першніж економити, дізнайтеся, скільки палива витрачає ваш автомобіль при їзді по місту та на трасі. Порахуйте скільки кілометрів ви можете проїхати у кожному із режимів, витративши бак бензину та визначте питоме споживання. Порівняйте ці цифри із паспортними даними автомобіля.

4908 переглядів

Continue reading! Pages: 1 2 3

 • kolia

  Що ще можете додати?

 • Igor

  За власним досвідом та з форумів автовласників знаю, що споживання пального та викиди сильно залежать від якості пального. Власне тут залежність така, чим дороще пельне, чим вищого воно стандарту, тим менше споживання пального. За власним спостереження споживання якісного пального в порівнянні з неякісним (дешевим) менше на 15 – 20%.
  Особливо актуально в спеку – їхати з опущеним віктом по трасі зі швидкістю 100 та більше км/год більш затратне по пальному ніж з піднятими вікнами та включеним кондиціонером. Також, помітив, що системи клімат-котролю, які підтримують задану температуру (правда не знаю чому) менше збільшують споживання пального ніж звичайні кондиціонери.
  Також, знаю, що зростає споживання пального не тільки від включених фар, але й від інших електроприладів, оскільки зменшуючи споживання електроенергії ви зменшуєте навантаження на генератор, який працює за рахунок двигуна і змушує двигун більше споживати пального. Як приклад, не варто слухати музику дуже гучно, це не тільки збільшить споживання пального (хача, на якісь десяті чи навіть соті відсотка) але є й аварійнонебезпечним. Якщо ви вирішили поставити рекорд з економії пального варто взагалі вимкнути магнітолу та інші споживачі електроенергії в автомобілі ( але тоді геть все сумно :) )
  Щодо того, що ширші колеса збільшують споживання пального – правда, та завжди варто памятати, що вузькі колеса, в свою чергу, зменшують керованість та збільшують гальмівний шлях. Не варто вдаватись в крайнощі, інженери вже прорахували ефективну ширину коліс для вашого автомобіля, яка зазначена в інструкції з експлуатаці і на наклейці в пройомі дверей водія, справа. Я певен, що затрати на ремонт та не дай бог лікування значно перевищать те, що ви зекономите за кілька років експлуатації вузьких коліс. Так сама багато автовласників вважають, що малолітражки є менш безпечними, не зважаючи на свою економічність, на відміну від більш потужних автомобілів, оскільки на потужному автомобілі у вас значно білше можливості просто втекти від аварійно небезпечної ситуації. Тому в економії пального треба шукати золоту середину. Та завжди памятайте, якщо хочите бути більш відповідальним за довкілля користуйтесь громадським транспортом – це найбільш “зелений” вид транспорту.

 • Anatoliy

  Щоб надати більше інформації про каталізатори горіння, скажу що використовую два роки і маю економію 29% на автомобілі ОПЕЛЬ КАДЕТ 1987р, заливаю А80 замість 92, і розхід зменшився з розрахунку 2,5-3 літри від початкового. Для довідки 0979768560

дешевые пластиковые окна . заказ пиццы http://davinci-pizza.ru/