Головна | Кожен з нас

Поради для економії води

26 Липня 2010 Друк


Економія завдяки відповідній (відповідальній) поведінці

Душ замість ванни

Використовувати душ замість прийняття ванни, оскільки при душі можна використовувати в декілька разів менше води, а відповідно і енергії та коштів на її підігрівання.

Душ не найкраще місце для довгих медитацій

Навіть не дуже суттєво скорочуючи час свого знаходження під душем можна економити ще до 30% витрат води.

“Мати голову” та “знайти правильну міру”

При митті рук не відкривати кран до краю. Як правило, достатньо відкрити його лиш на половину, а то й менше.

При наявності змішувача часто ми схильні при митті рук автоматично також потягти його ручку вверх до упору, завдяки чому випускається води в декілька раз більше ніж дійсно необхідно.

Віднайти та використовувати оптимальне положення змішувача

Так само не обов’язково ставити змішувач в таке положення, щоб “обпектися”. Натомість необхідно попередньо віднайти положення змішувача, яке забезпечить оптимальну температуру води.

Зменшуємо температуру води – зміцнюємо здоров’я?

Здоровій дорослій людині взагалі можна відмовитись від використання гарячої чи навіть теплої води для миття рук.

Не залишати без необхідності кран відкритим (закривати)!

При митті рук, як правило відкриваємо воду, і коли вже помили, закриваємо кран. При тому від 15-20 л води витікає намарно під час того, як ми намилюємо руки. Для зменшення подібного марнотратства необхідно частіше закручувати кран. Без втрати для забезпечення належної гігієни при митті рук можна заощаджувати до 70% води.

Також під час чищення зубів і бриття часто на протязі багатьох хвилин питна вода витікає в стоки. Як цьому можна зарадити? Закриваючи кран. Але оскільки закривати та відкривати декілька раз кран під ряд не дуже зручно, то можна рекомендувати використовувати під час чищення зубів завжди спеціальний стакан, який відразу на початку заповнити водою. Його вмісту вистачить для полоскання зубів, а також зубної щітки. Те ж саме стосується гоління.

Що можете додати Ви?

Поради зібрані доктором Володимиром Шереметою, викладачем екологічної етики ІФТА, та Зеленою Хвилею.

12701 переглядів

Continue reading! Pages: 1 2

  • де саме можна купити економічні аератори7. звичайні, напевно, в усіх будівельних магазинах, а економічні -салатовий чи помаранчевий7.

    • як варіант, зателефонуйте за номером, що наприкінці відео, аби це з”ясувати

  • Олександр

    Я купував такі аєратори на сайті http://eco-water.com.ua . Наша сімя після встановлення таких пристроїв зменшила споживання води в 2,5 раза. Ми заощаджуємо, за моїми підрахунками близько 1500-1800 грн на рік. Всім бажаю стати енергетично незалежними!