Головна | Держава

Мінприроди відзвітувалося за 100 днів роботи

1 Липня 2010 Друк


Міністерство охорони навколишнього природного середовища провело серйозну роботу щодо реалізації проекту Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату до Кіотського протоколу. Про це сьогодні під час прес-конференції “Про підсумки роботи міністерства за перші 100 днів” поінформував міністр охорони навколишнього природного середовища Віктор Бойко. “Ми взяли зобов’язання перед світовою спільнотою до 2012 року зменшити викиди парникових газів в атмосферу на території нашої держави на 20%. Наразі кількість цих викидів зменшується, а це дає повну впевненість в тому, що зобов’язання будуть виконані”, – підкреслив В.Бойко.

За словами керівника Мінприроди, “Україна разом з Росією – найбільші утримувачі квоти, які повністю не використали її”. В.Бойко наголосив, що нині потрібно потужно працювати, щоб реалізувати 1 млрд 250 тонн викидів квоти.

Завдяки запровадженню змішаного фінансування цьогоріч вдасться впровадити більше екологічних проектів, також повідомив його керівник Віктор Бойко. Він зазначив, що при реалізації цих проектів за рахунок коштів екологічного фонду 20-30% коштів братимуться з бюджету фонду, 10-15% складатимуть кошти місцевого бюджету, 40-60% – приватних інвесторів. Цьогоріч бюджет екологічного фонду Міністерства охорони навколишнього природного середовища становить 1,2 млрд грн. Таке фінансування дозволить залучити у поточному році 5-6 млрд коштів приватних інвесторів для фінансування екологічних проектів. В.Бойко додав, що ці кошти у першу чергу будуть направлені на реконструкцію та будівництво сміттєзвалищ і сміттєспалювальних заводів.

Також Міністерство охорони навколишнього природного середовища України планує створити 14 додаткових заповідників. “Думаю, що у цьому році нами буде запропоновано до підписання у формі указів Президента створення 14 нових заповідників, які дадуть нам можливість примножити близько 350-360 тисяч гектарів заповідного фонду”, – міркував на прес-конференції глава міністерства. Він також підкреслив, що наявні природозаповідні території необхідно привести у відповідність із нормативно-правовою базою та визначити чіткі межі самих заповідників.

659 переглядів